ÉLŐ HAGYOMÁNYOK A XXV. SZABOLCS NAPOK BEHARANGOZÓJÁN
Csordultig telt a Művelődési Ház 2023. július 27-én a Finomítói emlékek legújabb helytörténeti könyvünk és egyedülálló „találmányunk”, a QR Kód Naptár bemutatóján.
Vendégeink
Pálinkás József, Galamb Béla, Szegi László
Battai szép napok…
Helytörténeti kötetünkkel tisztelgünk a többszáz, ma már nyugdíjas pusztaszabolcsinak, akik a Dunai Kőolajipari Vállalatnál dolgoztak, közülük sokan három műszakban. Az egyes személyek és munkahelyek bemutatása mellett a beszélgetések során a visszaemlékezésekben megelevenednek a helyi emlékek is. A kiadványban megemlékezünk fiatal, tizenöt éves városunk avatásáról, az akkor zajló ünnepségekről. Településünk műszaki, technológiai értékei közül olvashatnak Szegi László országosan ismert, különleges, 1:5 arányban készített traktor makettjeiről és Pálinkás József élményt adó keskeny nyomtávú kerti vasútjáról és vasúttörténeti magángyűjteményéről.
Alapítványunk értékalkotó és értékőrző tevékenységükért Szegi Lászlót és Pálinkás Józsefet Értékőr Díjjal jutalmazta.
Egyedül álló „találmány”
Megjelenő QR KÓD Naptárunk miért egyedülálló „találmány”? Előszőr készült olyan naptár, amely 48 képpel és 48 QR kóddal bemutatja egy település, jelen esetben a mi lakóhelyünk Pusztaszabolcs történetét és végig vezet bennünket a múltunkat megjelenítő helytörténeti gyűjteményen, felhasználva helytörténeti köteteink tartalmát. Különlegességét fokozza, hogy a hónapok régi elnevezését tüntettük fel és a végén lévő Öröknaptárból ki-ki kiszámíthatja saját és család tagjai például milyen napon születtek. QR KÓD Projektünknek első mérföld köve a naptár elkészülése, a továbbiakban erre alapozva a különböző korosztályoknak programokat szervezünk. Ha széleskörben sikerül a QR kód használatát meghonosítani, akkor tovább léphetünk a történetek és kötetek QR kódos megjelenítése felé is. Természetesen ez nem helyettesíti, hanem kiegészíti a nyomtatott köteteket.
A Hagyományok Háza Pusztaszabolcsi Helytörténeti Gyűjtemény épületének teraszán, amely a Zöld város játszótérre és szabadidő parkra néz, elkészítettük a Boldogasszony hava és a Böjt elő hava naptár lapok kültéri változatát, biztosítva az itt pihenőknek Pusztaszabolcs és a Hagyományok Háza megismerését.
Programunk jó hangulatát kellemes nosztalgia zene fokozta.
Hagyományőrző alapítványunk a várossá nyilvánítás 15. évfordulója alkalmából Civil Kurázsi Hírlevélben tekintette át mivel járult hozzá a település fejlődéséhez.
Az évforduló alkalmából képeslapot jelentettünk meg.
Köszönjük, hogy jelenlétükkel megtisztelték rendezvényünket!